Вести

Новата серија Samsung таблети Galaxy Tab S9 воспоставува нови стандарди за извонредно гледање и ја поттикнува вашата креативна слобода

24.08.2023г.

Барате таблет со врвни перформаси? Не можете да згрешите ако изберете еден од уредите од серијата Samsung Galaxy Tab S9.

Таблетот е одличен уред кој во многу ситуации може да ви го замени лаптопот, особено ако често патувате, постојано сте во движење или сакате со себе да ја носите вашата работа или забава во практична форма на полесен, потенок и помал уред. Ова лето, Samsung ја претстави својата нова и водечка серија на таблети Galaxy Tab S9, која го редефинира светот на таблетите и поставува нови стандарди за гледање и креативна слобода. Покрај извонредните перформанси, овие таблети се дизајнирани да ја поттикнат вашата желба да ги претворите вашите идеи во реалност, да ја зголемите вашата продуктивност и сето тоа без многу напор, благодарение на сите иновации кои тие ги содржат.

Врвен екран за врвно искуство при гледањето дури и на отворено!

Без разлика дали ќе изберете Galaxy Tab S9, Galaxy Tab S9+ или Galaxy Tab S9 Ultra, вашиот таблет ќе  го има најголемиот Dynamic AMOLED 2X екран произведен од Samsung. Ќе бидете изненадени од остри и јасни детали со широк спектар на светли бои и целосна црна, благодарение на подобрената визуелност со HDR10+ и непреченото лизгање до 120 Hz. Потенки, но помоќни од претходните модели, таблетите Galaxy Tab S9 се опремени со истиот молскавичен предводник на мобилниот процесор, Snapdragon® 8 Gen 2 Galaxy Mobile Platform. Исто така, постои функција за заштита на видот која го намалува оптоварувањето на вашите очи при слаба осветленост, а при прегледување на содржината на вашиот нов таблет, ќе ги забележите дури и најситните детали, прецизни и јасни. Ова подобрување во гледањето важи и ако сакате да уживате во вашата содржина на таблетот на отворено, при што иновативната технологија Vision Booster автоматски ќе ги регистрира условите при силна светлина и соодветно ќе го прилагоди екранот за да го направи искуството уште подобро. Сите напредни функции на таблетите од серијата Galaxy Tab S9 ви овозможуваат да поминувате долги часови на стриминг, играње игри, гледање содржина, читање или работа.

Galaxy Tab S9 – создадени за сите професионалци од креативните индустрии

Доколку работите во некоја од креативните индустрии, најдобро решение за вас е таблетот од серијата Galaxy Tab S9, кој поради таквата леснотија на преносливост која ја поседува, секогаш ќе можете да го носите со себе и да го користите во секое време, без разлика на осветлување, временски услови или локација. Извонредниот екран на серијата Galaxy Tab S9 е идеална позадина за секој проект. Со опцијата Multi Window, можете да поврзете до три апликации како организирана мрежа на лесно приспособливи прозорци.

Со феноменалното, веќе познато и препознатливо, а сега подобрено Galaxy S Pen, ќе можете да пишувате и цртате како на хартија, а неговата отпорност на вода и прашина ја отвора вратата за широки можности за користење, без оглед на околината. или условите. Впрочем, сега за прв пат и таблетите од Galaxy Tab S9  серијата и S Pen имаат IP68 рејтинг за отпорност на вода и прашина, што ќе ви создаде уште поголеми можности да комуницирате и да ги изразите вашите идеи. Исто така, новитет кај овие таблети е апликацијата GoodNotes која ќе ви овозможи ново искуство со фаќање белешки за прв пат на уред со Android, достапна само за корисниците на таблет Galaxy. Сите дизајнери и професионалци можат да ја претворат својата креативна визија во внимателно изработени 2D CAD шеми, сеопфатни планови на подот и точни проценки.

Поврзете го таблетот со вашиот нов мобилен телефон за беспрекорно корисничко искуство

Благодарение на Samsung екосистемот, поврзувањето на таблетот Galaxy Tab S9 со вашиот нов мобилен телефон Galaxy Z Flip5  или Galaxy Z Fold5 ќе ви овозможи неспоредливо корисничко искуство. Користењето на сите креативни алатки е лесно кога таблетите Galaxy Tab S9 се поврзани со други уреди, при што со опцијата Multi-Control беспрекорно ќе можете да копирате, лепите или влечете текст или слики директно помеѓу таблетот и паметниот телефон. И не само тоа, туку без проблем ќе можете да сликате и снимате видеа и да ги пренесувате од вашиот Galaxy телефон на таблетот, како и да пренесувате датотеки.

Новите модели на таблети Galaxy Tab S9, Galaxy Tab S9+, и Galaxy Tab S9 Ultra се достапни кај нас од 11 август 2023.

Заедно со лансирањето на овие нови таблети од серијата на Galaxy Tab S9, Samsung со гордост ги претстави и своите најнови спектакуларни модели на мобилни телефони на преклоп Galaxy Z Flip5 и Galaxy Z Fold5, како и  најновите модели на паметни рачни часовници Galaxy Watch6 и Galaxy Watch6 Classic со подобрени перформаси за следење на вашите спортски активности, одржување здрав начин на живот и здрав сон, како и новата Galaxy серија Не зборавајте да ги погледнете и овие уреди и сите придобивки кои тие можат да ви ги понудат!

Повеќе информации за најновите уреди на Samsung прочитакте на:

https://www.samsung.com/mk/tablets/galaxy-tab-s/galaxy-tab-s9-wi-fi-graphite-128gb-sm-x710nzaaeuc/

https://www.samsung.com/mk/tablets/galaxy-tab-s/galaxy-tab-s9-plus-wi-fi-graphite-256gb-sm-x810nzaaeuc/

https://www.samsung.com/mk/tablets/galaxy-tab-s/galaxy-tab-s9-ultra-wi-fi-graphite-256gb-sm-x910nzaaeuc/

https://www.samsung.com/mk/smartphones/galaxy-z-flip5/

https://www.samsung.com/mk/smartphones/galaxy-z-fold5/

https://www.samsung.com/mk/watches/galaxy-watch/galaxy-watch6-40mm-gold-bt-sm-r930nzeaeuc/

https://www.samsung.com/mk/watches/galaxy-watch/galaxy-watch6-classic-43mm-silver-bt-sm-r950nzsaeuc/

 

 

ПРЕПОРАЧАНО