Вести

Како функционира паметниот екосистем на Samsung апаратите за домаќинството?

30.05.2023г.

Новите технологии на денешницата на кои сите сведочиме, значително ни го олеснуваат секојдневието. Живееме во исклучително динамично време, кое остава релативно малку простор и енергија за справување со други работи, како што се домашните обврски. Готвењето или чистењето често пати претставуваат дополнителен товар на веќе пренатрупаниот распоред. Сепак, технологијата е од огромна помош денес, а клучната улога овде ја има компанијата Samsung, која неодамна ја претстави Bespoke линијата на апарати за домаќинство со иновативни карактеристики и опции за интерконекција кои многу олеснуваат домашните и другите обврски.

 

Импресивни кујнски апарати кои ќе ви заштедат време и ќе ви овозможат релаксација по напорниот ден

На крајот на напорниот ден неретко се чувствувате дека немате повеќе сили за готвење.  Знаејќи колку време може да потрае за да се подготви омиленото јадење, често пати токму овој факт може да нé демотивира, па се одлучуваме за брзата опција како нарачување храна. Сепак, со рерната Samsung Dual Cook NV7000B, подготовката на оброците станува пофлексибилна, побрза и поефикасна. Благодарение на системот Dual Cook, можете истовремено да подготвите две јадења во две различни зони во вашата рерна, а системот за готвење Air Sous Vide обезбедува рамномерно распределување на топлината во рерната. Покрај тоа, технологијата AI Pro Cooking може да ги препознае состојките и соодветно да ги оптимизира поставките за да ја следи храната додека се готви, со цел термички да ја обработи токму онака како што сте замислиле.

Сите знаеме колку е важно на дневна основа да внесуваме здрава и свежа храна, а брзиот начин на живот често пати нé спречува во тоа. Но, тука е модерниот Samsung Bespoke фрижидер со француски врати, кој е опремен со најновите иновации за складирање и ладење, како што е функцијата FlexZone која ја одржува храната на оптимална температура и обезбедува врвна свежина. Покрај тоа, овој фрижидер поседува функции како Beverage Center и dual Auto Ice Maker кои ќе ви обезбедат брз пристап до ладни пијалоци со што ќе можете во целост да се опуштите со вашиот омилен, освежителен пијалок.

 

Машина за перење алишта со вештачка интелигенција

И покрај тоа што нивното перење е неопходно, честопати алиштата се ставаат во втор план поради другите бројни секојдневни обврски. Имајќи ги предвид оние корисници кои ја ценат секоја минута од своето време, Samsung обезбедува брзо и ефикасно перење и сушење на облеката со новата Bespoke AI машина за перење и сушење. Овие машини користат технологија за вештачка интелигенција и на тој начин сами ја пресметуваат потребната количина на вода и детергент. Исто така, функцијата EcoBubble™ обезбедува моќно, но нежно чистење на ниски температури и овозможува активирање со избирање на специфични циклуси, а функцијата AI ​​Ecobubble создава меурчиња кои отстрануваат 24 проценти повеќе нечистотија, дури и при ниски температури, со што се заштедува 70 проценти од енергијата и се овозможува подобра нега на ткаенините за 45,5 проценти. Bespoke машината за перење и сушење може да се поврзе и со вашиот паметен телефон преку SmartThings апликацијата, така што овие паметни уреди стануваат вистински технолошки асистенти во вашиот дом кои ќе можете целосно да ги контролираат од далечина.

Брза, флексибилна и ефикаснаправосмукалка

Чистењето со правосмукалка е можеби најдосадната домашна задача за многумина од нас, а до тој заклучок  нé носи фактот дека класичните правосмукалки се гломазни, бучни и содржат многу жици кои ја ограничуваат подвижноста. Со Samsung Bespoke Jet™ правосмукалката, чистењето е едноставно, брзо и забавно. Оваа паметна правосмукалка поседува моќ на вшмукување до 210 W за длабинско чистење, прегледен ЛЦД дигитален екран и повеќеслоен систем за филтрирање, кој успешно задржува 99,999% од честичките прашина. Исто така, правосмукалката содржи специјален додаток Bespoke Jet™ Pet на кој сите сопственици на домашни миленици сигурно ќе се израдуваат. Правосмукалката овозможува и целосна слобода на движење бидејќи е безжична, но и многу лесна - тежи само 1,44 килограми. Со својата иновативна функција All-in-one Clean Station, Bespoke Jet овозможува хигиенско и безбедно отстранување на прав и нечистотии, што придонесува за исклучително висок квалитет на воздухот, дури и во затворени простории.

 

Добијте и продолжена гаранција за вашите нови уреди за домаќинството

Јасно е дека сите споменати уреди се дизајнирани да помогнат при извршувањето на секојдневните домашни работи на најдобар можен начин, а нивните иновативни карактеристики се насочени токму кон оние корисници за кои времето е вреден ресурс. Имајќи го тоа на ум, сега е вистинското време да купите еден од уредите од паметниот екосистем на Samsung и да добиете 5 години гаранција на апаратите за домаќинството, која важи за одредени модели на фрижидери, машини за перење, вградени кујнски уреди, машини за сушење и комбинирани машини за перење и сушење, као и 3 години гаранција за одредени модели на правосмукалки купени од 1.2. до 31.12.2023, Повеќе за оваа промотивна понуда прочитјте тука.

 

Повеќе информации за производите прочитајте на следниве линкови:

https://www.samsung.com/mk/refrigerators/all-refrigerators/?french-door

https://www.samsung.com/mk/cooking-appliances/ovens/nv7000b-6series-dual-cook-flex-full-steam-6series-dual-cook-flex-nv7b6795jak-u3/

https://www.samsung.com/mk/washers-and-dryers/bespoke-ai-laundry/

https://www.samsung.com/mk/vacuum-cleaners/stick/vs9500al-vc-with-all-in-one-clean-station-white-vs20a95843w-ge/?cid=hr_pd_ppc_google_bespoke-jet_none_bespoke-jet-atl_text_search_none&gclid=CjwKCAjwkaSaBhA4EiwALBgQaKMsmJFf-SECRnmzc2wmYy9PvAuuU83CqxhZiQyn1fEtLE79bOrZahoC8pkQAvD_BwE

ПРЕПОРАЧАНО