Вести

Како денешните телевизори влијаат на модерниот концепт на уредување на домот?

27.03.2023г.

За повеќето семејства, телевизорот е суштинска алатка без која не може да се замисли еден современ и модерен дом. Со брзиот технолошки напредок на денешните телевизори, сега можеме да уживаме во широк спектар на функции кои можат да го направат доживувањето на гледањето уште попријатно. Телевизорите исто така станаа важен дел од декорацијата на домот, бидејќи тие често се централниот дел на дневната или спалната соба. Телевизорот е често првото нешто што посетителите ќе го забележат кога ќе влезат во домот и има потенцијал да го подобри или да го наруши целокупниот изглед на собата. Ова значи дека поседувањето висококвалитетен телевизор е од суштинско значење за создавање позитивен впечаток. Токму затоа, совршеното вклопување на телевизорот во ентериерот е од особено значење за доловување на комплетно стилско доживување!

Беспрекорен дизајн и неверојатни перформанси

Телевизорите на Samsung се дизајнирани да изгледаат одлично и да обезбедат пријатно доживување при гледањето. Со нивните тенки рамки и елегантен дизајн, новите Samsung Neo QLED телевизори на Samsung сигурно ќе го издигнат изгледот на секоја просторија. Не само што изгледаат одлично, туку обезбедуваат и широк спектар на мултимедијално искуство кое може да ви помогне да го прилагодите изгледот на вашиот дом. Од прилагодување на осветленоста на екранот до елегантно вклопување во просторот, телевизорите на Samsung нудат широк опсег на опции кои можат да ви помогнат да создадете уникатен изглед на вашиот дом.

Новите Samsung Neo QLED 8K телевизори се надградени за да обезбедат врвно искуство на голем екран во удобноста на домот. Процесорот Samsung Neural Quantum 8K - ултимативното 8K искуство напојувано со вештачка интелигенција, има 64 независни мрежи за вештачка интелигенција, од кои секоја ги анализира карактеристиките на содржината и квалитетот на сликата за да додаде длабочина и острина. Дополнително, технологијата Quantum Matrix Technology Pro обезбедува подобрен квалитет на сликата, благодарение на иновативните Quantum Mini LED светла со 14-битна обработка и подобрувања на вештачката интелигенција што ја контролираат светлината за да ја подобрат црната јасност и контраст. Технологијата Quantum HDR 64x ги доловува најдобрите детали во светли и темни области за да го прикаже вистинскиот квалитет на сликата HDR 10+ исто како што замислил режисерот.

Телевизорите Samsung станаа сè попопуларни во последниве години поради нивниот исклучителен квалитет на сликата и елегантниот дизајн. Овие телевизори се одличен избор за секој кој сака да го подобри изгледот на својот дом без да ги жртвува перформансите. Со паметната технологија на Samsung, можете лесно да пристапите до услугите за стриминг како што се Netflix и Hulu, како и да пристапите до вашите омилени апликации и игри.

Телевизорите Samsung се одличен начин да го подобрите изгледот на вашиот дом и да обезбедите одлично доживување при гледањето. Со нивниот модерен дизајн и широк опсег на функции, овие телевизори сигурно ќе го подигнат изгледот на секоја просторија и ќе обезбедат пријатно доживување при гледањето.

Искористете го промотивниот период

Дали сакате уште една причина да купите нов телевизор од линијата Samsung 2023? Samsung ги подарува вашите омилени Galaxy смартфони за преднарачка на уред од новата линија Neo QLED и OLED. Промоцијата трае од 20.3.2023 до 9.4.2023 година, или додека не се потроши залихата за подароци. Со претходна нарачка на OLED и Neo QLED моделите 55'' и 65'' и Neo QLED 8K моделот 65'', добивате подарок Galaxy A53 5G смартфон. Доколку однапред нарачате Neo QLED 8K 75" ве чека на подарок Galaxy S21 FE, додека со Neo QLED 8K од 85" добивате Galaxy S22 на подарок. За повеќе информации за нарачките однапред и правилата за промоција, посетете ја https://www.samsung.com/mk/offer/preorder-neo-qled-2023/

ПРЕПОРАЧАНО