• Стопанска банка АД-Скопје континуирано одржува водечка позиција во банкарскиот сектор преку достигнување на највисоки перформанси и профитабилност, обезбедувајќи силна капитална и ликвидносна позиција. Банката во изминатите години остварува добивки преку кои ја потврдува својата долгорочна стра...

 • Од денеска, Вип воведува нова услуга за своите постпејд корисници со која ќе можат да ги гледаат омилените телевизиски програми каде и да се. Со новата услуга Vip NOW, корисниците ќе можат да ги следат лесно и едноставно ТВ содржините директно на својот мобилен телефон, таблет или компјутер. Со ...

 • На 20 и 21 октомври во Скопје ќе започне Самитот на Македонија2025 кој по петти пат привлекува извонредни професионалци, експерти, претприемачи и инвеститори од повеќе од 20 земји во светот. Организаторот го потврдува финализирањето на панелите и ги поканува на учество луѓето и компаниите кои...

 • Препораката се однесува на завршната фаза на повиците за учество на конкурс која бара значителен финансиски ангажман, како и ангажирање на човечки ресурси. Скопје,Белград, Љубљана, Загреб, 10.10.2016 – Огласувачите да повикуваат најмногу 4 агенции на конкурсите за избор на маркетинг агенци...

 • Синоќа во Подгорица, Црна Гора свечено беше отворен хотелот Хилтон. На отворањето на хотелот присуствуваа бројни гости од јавниот живот на Црна Гора и од регионот, претставници на амбасадите, на бизнис секторот, претставници на невладиниот сектор итн. Во текот на поздравните говори, сопствени...

 • МАКЕДОНИЈА2025

  На 20 и 21 октомври во Скопје ќе се одржи петиот Македонија2025 Самит. Самитот е широка платформа за споделување на знаење за бизнис, инвестиции, напредни технологии, иновации и лидерство. Поконкретно, оваа година самитот ќе ги обележи насоките на одржлив економски развој прекумеѓународни инвести...

 • Porsche

  Порше Македонија со гламурозна свеченост синоќа го отвори новиот продажен салон во Скопје во кој ќе се продаваат ексклузивните модели на Porsche: Boxster 718, Cayman 718, 911 Carrera, Panamera, Cayenne и Macan. Компанијата,покрај салоните за брендовите: Volkswagen, Skoda, Audi и SEAT, ја прошири сво...

 • Моделот Ateca му го донесе на SEAT првото интернационално признание за „Autobest“во Европа за 2017 година (“Best Buy Car of Europe in 2017” ). Наградите „Autobest“ се едни од најпрестижните на стариот континент. По тестирањето во Италија на крајот на ноември, ж...

 • Дарко Булдиоски

  „Можноста да создадеш момент за паметење е суштината на бренд маркетингот“. Ова е цитат на легендарниот и, за жал, веќе починат Стив Џобс, човекот кој до последен детаљ сакаше да креира совршенства, човекот кој секогаш во фокус го имаше крајното искуство на своите корисници. Да, де...

 • ТТК Банка

  Пратејќи ги најновите технолошки трендови на пазарот, брзото живеење и потребите на своите клиенти, ТТК Банка нуди одлична апликација за мобилно банкарство ТТК м-банка. ТТК м-банка е бесплатна софтверска апликација за мобилни телефони и таблети, која овозможува брз, лесен и безбеден пристап д...

Back to Top