Е-Б-Ф-Б
ТИМБЕРЛЕНД (TIMBERLAND) ГО ПРЕТСТАВУВА МОДЕЛОТ БРУКЛИН (BROOKLYN) ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА РЕТРО ПАТИКИ


Оваа сезона Тимберленд (Timberland) го претставува Бруклин (Brooklyn), модел инспириран од ретро стилот како потсетување на автентичната ДНК на брендот.
 

Направени за вљубениците во 90-тите, патиките Бруклин (Brooklyn) се уште едно дополнување во палетата на брендот, производ наменет за авантури на отворено, без разлика дали сте во градот или надвор од него. Патиките се направени од комбинирани материјали со гумен ѓон кој ја инкорпорира еаркор технологијата (Aerocore технологијата). Бруклин (Brooklyn) е одличен сојузник за секоја урбана авантура.
 
Колекцијата на облека за пролет/лето 2019 е создадена за различните потреби на купувачите. Од класични и добро препознатливи до модерни парчиња, оваа сезона ги инспирира мажите да бидат активни и во движење.

Освен функционалноста, парчињата на Тимберленд (Timberland) се познати по иновативноста и дизајнот, употребата на лесни и водоотпорни материјали, како и практични детали и додатоци. 

 

ПРЕПОРАЧАНО

Back to Top