Е-Б-Ф-Б
TIMBERLAND FLYROAMПРОЛЕТ/ЛЕТО 2018 –БЕСКРАЈНА ПОДВИЖНОСТ


Колекцијата Flyroamе создадена за оние кои сакаат да пешачат. Овој иновативен дизајн  овозможува лесно движење и чувство на леснотија.

FlyroamGo е вистинскиот избор на обувки за освојување на урбаната метропола. Горниот дел на патиките е направен од плетен жакард, па оттаму и припиениот изглед,  кој во исто време овозможува поддршка и удобност на стапалото.

FlyroamGo имаат впечатлива бела гума и интересни детали околу врвките, кои им даваат особена доза на современост, а дизајнот е дополнет со кожен дел на петата.Оваа “cool”, урбана естетика ја илустрира фунцкионалноста на колекцијата – леснотија и подвижност.

FlyroamGo оди одлично со Sport Lifestyle – колекцијаинспирирана од андерграунд културата, современите трендови и наменета за сите оние кои сакаат да се движат слободно по урбаните пејзажи, без никакви препреки.

Уште еден модел од колекцијата Flyroamзаслужува внимание оваа сезона – обувките FlyroamOne се направени од премиум ревртена кожа, во една боја, повторно на дизајнирана бела гума. Flyroam One се направени со технологијата Ortholite®, со ергономска влошка која овозможува мекост и поддршка со секој чекор.

И двата модели на чевли се развиени со AreoCore™ аеродинамични ѓонови – уникатен, енергетски систем со проверен повраток на енергија и издржливост. Моделите се достапни во земјени и неутрално тонови, за лесно комбинирање.

Технологијата позади овие лесно носливи, урбани модели дава слобода и удобност во движењето – клучни нешта за сите лојални Flyroam купувачи. 

ПРЕПОРАЧАНО

Back to Top